Yeniyıla yepyeni, sağlıklı bir beslenme düzeniyle girin! Nasıl mı? Tabii ki önerilerimizle!
 
Balkabağı Çorbası


Bizim mutfağımızda balkabağının genelde tatlısı yapılır, oysa balkabağı çok güçlü bir antioksidandır. Ayrıca yağ, çinko, magnezyum, A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Göz sağlığı ve sindirim sistemi için de çok faydalı olan balkabağına bu yılbaşı akşam yemeğinden itibaren sofranızda daha çok yer açın! Haftada bir kez balkabağının çorbasını ya da püresini tüketirseniz bedeninize iyilik etmiş olursunuz! 


 
Sebze Buketi

Sebzeleri yılbaşı gecesine özel sağlıklı bir şekilde kızartabilirsiniz! Kızartma çok yağ ile hazırlandığı için sağlıklı beslenme menülerinde pek yer verilmez. Oysa Tefal Actifry ile sadece 1 kaşık yağ ile hafif ve sağlıklı kızartmalar hazırlayabilirsiniz. Şimdi kızartmak istediğiniz tüm sebzeleri havuç, patates, kabak, karnıbahar gibi sebzeleri alın ve Tefal Actifry'da sadece bir kaşık yağda kızartıp üzerine sarımsaklı yoğurt sosunuzu ilave edin! 


 
Fırında Sağlıklı Hindi için! 

Hindinizin içini pirinçle hazırlayacağınız iç pilav yerine kinoalı pilavla doldurabilirsiniz. Kinoaya, düşük kalorisi ve vücuttaki şeker dengesini sağlaması açısından sofranızda daha sık yer verebilirsiniz... 
 

 

Yorumlar (2 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
16.3.2018 22:19:55
John John
John John
1
16.3.2018 18:12:51