Yazın hafifliğini tüm bedeninizde hissedin! Size önereceğimiz 5 ipucuna göz atabilirsiniz… 

1. Yemeklerinize Baharatla Tat Verin

Beslenme uzmanları tuz ve şekerden mümkün olduğunca uzak durmanızı öneriyor. Yemeklerinizi karabiber, kırmızı pul biber, hardal, kekik, kimyon gibi baharatlar metabolizmayı hızlandırır ve yemeklerinize de ayrı bir lezzet katar. Eğer tuzlu yemeyi seviyorsanız, baharat kullanırsanız tuza çok daha az ihtiyaç duyarsınız. 

Özellikle yazın kilo kontrolü önemli. Metabolizmanızı önerilerimizle hızlı çalıştırıp sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ve Tefal Body Partner Mezuralı Tartı YD3090S1 sayesinde vücudunuzun her bölgesini kolayca ölçebilirsiniz. Kollar, göğüs, bel, kalçalar, uyluklar, baldırlar gibi her uzvunuzu kolayca ölçebilirsiniz. 

2. Yeşilçayı Buzlu Çay Olarak İçin

Yaz ayları çok sıcak ve insan serinletici içeceklere ihtiyaç duyuyor. İşte sizi hem serinletecek hem metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayacak bir içecek öneriyoruz: yeşil çaylı buzlu çay! Yağ yakımına yardımcı olan buzu, hazmı kolaylaştıran yeşil çay ile birlikte içerseniz, kendinizi çok daha zinde ve enerjik hissedersiniz. 

3. Yürüyüşlere Çıkın 

Yürüyüş ile #dahaiyibirsen! Yürümek hem sağlıklı bir beden hem dinlenmiş bir zihin için en ideal egzersiz. Yürümeye fırsat bulamıyorsanız bu fırsatı kendiniz yaratın! Akşam işten eve dönerken otobüsten ya da servisten biraz erken inin ve eve kadar yürüyün. “Bu kadarcık bir aktivitenin ne faydası olur ki?” demeyin! Normal rutininizden farklı olarak yaptığınız her aktivite metabolizmanızı hızlandırır. Haydi yürüyüşe… 

4. Balığı Menünüzden Eksik Etmeyin

Omega 3 metabolizma hızını düşüren leptin isimli hormonun üretimini azaltır. Omega 3’ün ise en çok bulunduğu besin balıktır. Bu nedenle balığı sofranızdan eksik etmeyin. 

5. Ara Öğünler Önemli

Uzmanlar büyük porsiyonlu, uzun süren üç ana öğün yerine daha hafif 2 ya da 3 ara öğün eklemenin en sağlıklı beslenme biçimi olduğunu belirtiyor. Ara öğünün bir faydası da açlık hissini bastırır ve yemeğe oturduğunuzda açlıkla çok fazla yemek yememenizi sağlar. 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!