Yaz ayları yaklaşırken diyet öncesi detoks yapmanız vücudunuz için oldukça yararlı. Tabii kurallara uymak şartıyla…

Kışın aldığınız kiloları verebilmek, bikini ve mayoların içinde güzel görünmek için diyete başlamadan önce yapmanız gereken önemli bir şey var: Detoks. Detoks vücuttaki şişliklerin atılmasını sağlar ve vücudu toksinlerden arındırır. En az 3, en fazla 7 gün yapılmalıdır. Her evde bulunan 5 malzemeyle sağlıklı bir şekilde detoks yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler; nane, salatalık, limon, maydanoz ve ıspanak.


Limon, nane, ıspanak, maydanoz ve salatalık detoksu

Malzemeler: 3 su bardağı ıspanak yaprağı, 1 adet salatalık, yarım limon, 5 yaprak nane, yarım su bardağı maydanoz, 1 litre su.
Hazırlanışı: Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu pürüzsüz bir karışım hazırlamanızı sağlayan Masterblend ActivFlow blenderınızdan geçirin. 1 litre suyunuzu ilave edin ve tekrardan Masterblend ActivFlow blenderla karıştırın. Limonları dilimleyerek karışıma ilave edin. Buzdolabında 3 saat beklettikten sonra gün boyunca için.


Nane, salatalık ve limon detoksu

Malzemeler: 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı.
Hazırlanışı: Salatalığı ve limonu 5 farklı bıçağı bulunan Fresh Express ile küp şeklinde doğrayın ve suyun içine ekleyin. Nane yapraklarını yıkayıp karışıma ilave edin. 1 gece boyunca suda bekletin. Karışımı ertesi gün tek seferde ya da aralıklarla tüketin. Dilerseniz salatalık ve limonları yiyebilirsiniz.


Limon detoksu

Malzemeler: 2 adet limon, 1 litre su.
Hazırlanışı: Dilimlediğiniz limonları suya ilave edin. Buzdolabında 1 gün boyunca beklettikten sonra gün boyunca için.

Kendi yarattığınız detoks tarifleriniz var mı? Bizimle paylaşın…

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
NAZLI  ZAMBİRGAM
NAZLI ZAMBİRGAM
kesinlikle çok güzel tarifler :)
2.6.2015 12:50:24