Çamaşırlarınızda ütünüzden en iyi performansı bekliyorsanız, ürünleri daha iyi tanımalı, ne zaman hangi ütüyü kullanabileceğinizi bilmelisiniz.


Buharlı ütü ve Buhar jeneratörünün hangi alanlarda nasıl kolaylıklar sağladığını anlatabilmek için Ultimate AntiCalc (buharlı ütü) ve ProExpress’i (buhar jeneratörü) ele alalım. Öncelikle elbette her iki ütü de Tefal teknolojisiyle donatılmış; çabuk ısınıyor, bol buhar çıkışı sayesinde buruşukluk ve kırışıkları hızla du¨zeltiyorlar; tabanları da mu¨kemmel kayganlığa sahip. Her ikisi de üstün buhar performanslarından dolayı zamandan tasarruf sağlıyor.

Yoğun ütü yapıyorsanız ve aradığınız en önemli özellik güçlü buhar performansıysa Ultimate AntiCalc sizin için uygun ütü. “Buhar performansı evet çok önemli, ama biz kalabalık bir aileyiz, ben hem biraz titizim, hem de farklı kumaş türleri için farklı taban ve buhar seçenekleri kullanmak istiyorum” diyorsanız, o zaman tercihiniz ProExpress olabilir. Her iki ütüde de autoclean taban ve otomatik kapanma özelliği mevcut.

Ultimate AntiCalc’ı diğerlerinden ayıran en önemli özellik; kireç avcısı sayesinde tek bir adımda kireç derdinden kurtulmanızı sağlaması. Ütüleme için koyduğunuz su zamanla tabanda kireç oluşumuna sebep olur. Tabanda biriken kireç, ütünün buhar çıkış kanallarını tıkar. Ultimate AntiCalc’larda ise ütü tabanındaki kireç, Kireç Avcısı’nda birikir. Size sadece kireçten tek hareketle kurtulmak kalır. “Kireç Avcısı” isimli özel ve benzersiz kireç temizleme sistemi sadece Ultimate AntiCalc serisinde bulunuyor.

ProExpress’i diğerlerinden ayıran en önemli özellik kumaş tipine göre taban ve ısı ayarı yapabilmesi. “Tek Ayar Yetmez” diyenler için ProExpress ailesinin 5 Ayarlı ve 3 Ayarlı ütüleri doğru tercih olacaktır. ProExpress Akıllı Kontrol Teknolojisi sayesinde hızlı ve mükemmel ütü imkanı sunuyor. Elektronik kontrol panelinin arkasındaki tek bir düğmeye basarak hem taban hem de buhar çıkışını seçtiğiniz kumaşa göre ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin ipekli kumaşlara daha hassas taban ısısı ve buhar gerekirken; kot gibi ütülenmesi zor kumaşlara yüksek taban sıcaklığı ve yoğun buhar çıkışı gerekir. Bu düğmeyle ütülediğiniz çamaşırın cinsine göre ayar yapabiliyorsunuz. Sadece 5 ayarlı ütülerde bulunan “Su Püskürtme Ucu” ise ütü yaparken kırışık açmanıza yardımcı oluyor.

Sizin ihtiyaçlarınıza hangisi daha fazla uyuyor? Bizimle paylaşın...

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!