2016’dan ne diliyorsunuz? Dilekler, gerçeklerin tohumlarıdır, dileklerinizi doğru dileyin, dilek olarak kalmasınlar.

İhtiyaç listesi, alışveriş listesi, yapılacakların listesi derken bir yılın en güzel listesini yapma vakti geldi. Yeni bir yıldan ne bekliyorsak orada sadece aklınızda ve kalbinizde durmasın. Yazın dileklerinizi bir kağıda, yazının o büyülü gücünden yararlanın.

Her şeyden önce bir yandan bir şeyi çok ister diğer yandan istediğiniz şeye pek de inanmazsanız o dileğinizin olmayacağına emin olabilirsiniz. Örneğin bir ev sahibi olmak gibi bir dileğiniz vardır ama bir yandan da içinizden “Yok canım, biz kim ev sahibi olmak kim” gibi bir cümle kuruyorsanız o evi hiçbir zaman alamayacağınızı bilin. 

Peki dilek yazmanın püf noktaları neler? Dilek yazarken dikkat edilmesi gereken şeyleri 5 kısa adımla özetleyelim:

1. Dileklerinizi yazarken gelecek zaman veya istiyorum diyerek cümle kurmayın. Dileklerinizi geniş veya şimdiki zaman kullanarak yazın. 
2. İsteklerinizi pozitif bir dil ile yazın. 
3. Yazdıklarınızı mutlaka görsellerle destekleyin. 
4. Net ve ulaşılabilir bir dilek yazdığınızdan emin olun. Dileğinizi mutlaka detaylandırın ve detayları da yazın. 
5. Dileklerinizi yazarken bile olmuşcasına teşekkür edin ve şükredin.

Gelin şimdi bunu örneklendirelim. Diyelim ki 2016 yılında ev sahibi olmak istiyorsunuz o halde; 
İlk önce istediğiniz evin ya da hayal ettiğiniz evin bir fotoğrafını bulun ve dilek yazacağınız deftere, kağıda veya bilgisayarınızdaki dosyaya koyun. Önünüzde dursun. 

“2016 yılında balkonu geniş bir bahçeye açılan, 5 odalı, 2 banyolu, komşuları ve etrafı istediğimiz gibi olan, maddi anlamda yetebildiğimiz evimize taşıyoruz. Bu ev ve bu evi alabilmemiz için bize destek olan herkese ve her şeye teşekkür ederiz. Şükürler olsun ki dileğimiz gerçek oldu.” 

Dilek listenizi yazdıktan sonra atacağınız en önemli adım hayatın kendi düzenine teslim olmaktır; her ne oluyorsa hayrınıza olduğunu bilmek ve yaşanan her şeye şükrederek, yeni bir yılı yaşamaktır. Dilekleriniz gerçeklerin tohumudur! Tohumunuza iyi bakmanızı diliyorum.


Tüten Yolukar’ın dilek hazırlama püf noktalarıyla 2016’da gönlünüzdeki her şeyin gerçekleşmesini dileriz. Hayatınızı kolaylaştıracak pratik çözümler ve hayat dolu fikirler yeni yılda sizinle olsun! 
 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!