Bakımlı olmak sadece parfüm sıkmak ve diş fırçalamakla sınırlı değil. Bu işin sırrı önerilerimizi dikkate alıp üzerinde biraz çalışmaktan geçiyor.
 
1. Düzenli Beslenir

Sabah kahvaltısını geçiştiren, akşam büyük boy pizzayla beslenen bir erkeği bakımlı olarak nitelendirmek pek de mümkün değil. Yemek yapmayı hobi haline getirir, sağlıklı besinlerle vücudunuzu ödüllendirir ve tabi ki günde 3 öğün düzgün beslenirseniz fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 
2. Giyimine Özen Gösterir

Çok farklı takım elbiseniz olmayabilir, fakat hep aynı takım elbiseyi giyiyor gibi görünmemek için farklı detaylar katarak kıyafetlerinizi farklılaştırabilirsiniz. Pantolon askısı veya papyonu aksesuar olarak kullanmaktan ya da kısa dar paçalı pantolon denemekten korkmayın. Bakımlı olmak için ille de kıyafetlerinizin pahalı olması gerekmiyor; Ancak iyi ütülenmiş olması ve üzerinize tam oturması bakımlı görünmenizi sağlayan en önemli unsurlardan...  

 
3. Cildine Bakar
Her gün tıraş oluyorsanız yüzünüze nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Yazın dışarı çıkarken mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Uzun sakal kullanıyorsanız, bakımlı görünmek için düzenli olarak boyunu kısaltmanız gerekiyor. Kendinize nasıl özen gösteriyorsanız, yaşadığınız alana da özen göstermeli ve temiz tutmalısınız. Tıraş olurken kılların etrafa dökülmesini engelleyen yeni vakum teknolojili tıraş makinelerinden bir tane mutlaka edinin. Kışın cildinizin kurumasını engellemek için nemlendirici cilt bakımı yaptırarak cildinizin erken yaşta kırışmasını engelleyebilirsiniz. 


4. Spor Yapar

Düzenli bir şekilde spor yapmak sizin için bir yük değil yaşam biçimi olmalı. Kendinizi daha zinde, enerjik ve güçlü hissetmek mutluluğunuzun da artmasını sağlayacak. Ancak spor yaparken felsefeniz kas yapmak değil sağlıklı yaşamak olmalı. Fazla kilolardan kurtulmak daha iyi görünmenizi sağlamakla kalmayacak kalp krizi ve diğer hastalıklara yakalanma riskinizi de azaltacak.

 
5. Duş Alır

Bakımlı bir erkek olmanın temeli temizlikten geçiyor. Sabah kalktığınızda alacağınız duş güne hem daha enerjik başlamanızı sağlayacak hem de gün içindeki koşuşturma sırasında ter kokmanızı engelleyecektir. Tabi duş sonrası deodorant kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

 
6. Dişleri Değerlidir

Dişleri her gün iki kez fırçalamak, diş sağlığını garantiye almıyor maalesef. O yüzden düzenli olarak diş hekimine gitmeli, diş bakımınızı yaptırmalısınız. Diş sağlığınıza dikkat ettiğiniz sürece kalp rahatsızlıklarından da kendinizi olabildiğince uzak tutmuş olacaksınız. 


7. Uyku Saatleri Bellidir

Her gün en az sekiz saat uyumalısınız. Uyku, cilt dahil vücudun tüm organlarını yeniler. Tansiyonu ve stresi azaltır, zihinsel yorgunluğunuzu gidermeye yardımcı olur.
 
 

Yorumlar (0 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!