Önerilerimizle yaş gruplarına göre en uygun cilt bakımını uygulayabilirsiniz. 

20’li Yaşlar

Bu dönemde çok ağır içerikli ürünleri kullanmamanızı ve kalın fondöten ve pudra sürmemenizi öneririz. Ayrıca doğru beslenmek, fast food yemeklerden kaçınmak cilt sağlığınız yapmanız gereken diğer önemli faktörler. Yağlı bir cilt yapınız varsa karbonatlı suyu yüzünüze sürüp 15 dakika bekletmeniz yeterli. Buzu yüzünüze sürmeniz, cilt nem dengenizi de sağlayacaktır. Salatalık kabuklarını da haftada iki gün yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz yeterli. 

30’lu Yaşlar 

Evde yapabileceğiniz cilt bakım maskelerini yüzünüze ve boynunuza uygulayarak cildin daha geç yaşlanmasını ya da daha geç kırışmasını sağlayabilirsiniz. Meyve asitleri yüzünüzün yağ oranını en iyi dengeleyen maddedir. Bu nedenle özellikle kışın yaygın olan cennet elması -diğer adıyla hurma- meyvesini yüzünüze sürüp 15 dakika bekletip soğuk suyla yıkarsanız, soğuk kış günlerinde kuruyan cildinizin nem dengesini geri getirebilirsiniz. 

Badem yağı ve zeytinyağını karıştırıp yüzünüze ve saç diplerinize sürerseniz, ışıl ışıl bir cilt ve dökülmeyen saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığı için ayrıca Rowenta Premium Care Brush&Straight’in entegre olan doğal fırçasıyla saç diplerinizi yıpratmadan, nem dengesini koruyarak, tek seferde mükemmel düzleştirir, saçınızın canlı hacimli doğal görünümesini sağlar! Unutmayın; sağlıklı cilt, sağlıklı saçlar… Saçlarınızın da tıpkı cildiniz gibi ışıl ışıl olaması için maskelerinizden saç diplerinize de sürmenizi öneririz. 40’lı Yaşlar

Avokadoyu soyup haftada iki kez yemeniz, cildinize canlılık katacaktır. Avokado dilimleriniz ayrıca yüzünüze hafif masaj yaparak sürüp bekletirseniz doğal bir yüz nemlendiricisi elde etmiş olursunuz! 
Bal ve yumurta beyazını karıştırıp yüzünüzde 20 dakika bekletmeniz yeterli. Ardından duru suyla yıkayabilirsiniz. 
50’li ve 60’lı Yaşlar

Bu dönemde oluşan cilt lekeleri için papatya suyunu buhar yapıp yüzünüzde 15-20 dakika bekletmenizi öneriyoruz. Ayrıca haftada bir balı yüzünüze sürüp20 dakika bekletirseniz, doğal bir gerginlik yaratıp cildin elastikiyetini korur.

 

 

Yorumlar (1 yorum yapıldı)

Yorum Ekle
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!
John John
John John
1
16.3.2018 22:54:10